Cariere

VINO ÎN ECHIPA NOASTRĂ

Specialist logistică

mun. Chișinău

Transmiteți formularul
Icon

VERUM AGRO TRADING este unul din principalii producători și exportatori de cereale și oleaginoase din Republica Moldova. Cooperăm cu consumatorii industriali și traderii internaționali din cca 20 de țări. Gestionăm un lanț valoric integrat în domeniul afacerilor agricole, specializate în cultivarea culturilor de câmp – grâu, orz, porumb, rapiță, floarea-soarelui.

                                 SPECIALIST LOGISTICĂ

Compania oferă:

  • Salariu motivant (se va negocia în timpul interviului);
  • Pachet social deplin;
  • Stabilitate într-o companie dinamică și prosperă din domeniul agroindustrial;
  • Loc de muncă în oficiu modern și confortabil;
  • Loc de parcare;
  • Asistența Brokerului vamal și a Juristului din cadrul Companiei;
  • O echipă dinamică, deschisă spre comunicare și inovații;
  • Posibilități de instruire și dezvoltare profesională.

Responsabilități:

  • Analiza pieții, identificarea, evaluarea și selectarea companiilor de transport internațional;
  • Negocierea costurilor pentru transport;
  • Selectarea celor mai optime companii de transport internațional, ca preț și ca termeni de livrare;
  • Monitorizarea și optimizarea lanțului și a costurilor logistice;
  • Coordonarea contractelor cu prestatorii de servicii de transport internațional;
  • Pregătirea setului de documente însoțitoare pentru livrare;
  • Coordonarea operațiunilor de transport și a întregului proces de încărcare / transportare / descărcare mărfuri;
  • Monitorizarea îndeplinirii în termen și calitativ a rutelor de transport.

Cerințe față de candidat:

  • Studii medii/ superioare (tehnice / economie / trasnport / comerț);
  • Experiență de cel puțin 1 an într-un post similar;
  • Cunoașterea logisticii și a proceselor de transport internațional de mărfuri;
  • Cunoașterea limbilor română și rusă (limba engleză constituie un avantaj);
  • Buna operare a computerului (Word, Excel, e-mail, etc.);
  • Responsabilitate, integritate, spirit organizatoric, multitasking; bune abilități de negociere, analiză și control.

Notă: Prin expedierea CV-ului, vă exprimați acordul pentru prelucrarea datelor Dvs. cu caracter personal în cadrul procesului de recrutare.

Persoanele interesate pot expedia un CV la adresa ancom@verum.md
Detalii la numărul de telefon 0788 99 242

Contabil

Chișinău

Icon

                                    CONTABIL

  • Salariul se va negocia în timpul interviului;
  • Grafic de muncă: L-V 08.30-17.30, S-D zile libere;

  • Evidența operațiunilor bancare și a transferurilor;
  • Efectuarea cererilor de plată;
  • Evidența sectorului comercializare;
  • Procesarea documentelor de import, facturare, livrări;
  • Îndeplinirea altor sarcini din partea contabilului-șef.

  • Studii superioare în contabilitate
  • Experiență de cel puțin 2 ani într-un post similar;
  • Cunoștințe avansate PC (MS Office, 1C v. 8);
  • Responsabilitate, multitasking, capacitate de concentrare şi atenţie bine dezvoltate, competențe de prelucrare și analiză date și informații.

Icon